آخرین اخبار
کد خبر: 2944

تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

اولین نشست خبری سخنگوی جدید قوه قضاییه آغاز شد

 رئیس قوه قضاییه در جلسه نوزدهم فروردین ماه مسئولان عالی قضایی، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران را به عنوان سخنگوی قوه قضاییه معرفی کرد. خبرنگار |در همین راستا، از ساعت ۱۴ امروز(سه شنبه) اولین جلسه دکتر غلامحسین اسماعیلی سخنگوی جدید قوه قضاییه با حضور اصحاب رسانه آغاز شد. سخنگوی جدید قوه قضاییه در […]

 رئیس قوه قضاییه در جلسه نوزدهم فروردین ماه مسئولان عالی قضایی، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران را به عنوان سخنگوی قوه قضاییه معرفی کرد.

خبرنگار |در همین راستا، از ساعت ۱۴ امروز(سه شنبه) اولین جلسه دکتر غلامحسین اسماعیلی سخنگوی جدید قوه قضاییه با حضور اصحاب رسانه آغاز شد.

سخنگوی جدید قوه قضاییه در ابتدای این مراسم ضمن تبریک میلاد حضرت ولیعصر و منجی عالم بشریت محضر همه عدالتخواهان و عدالتجویان جهان بشریت، همکاران قوه قضاییه که پرچمداران عدالت اسلامی هستند، اظهارداشت: خدای را سپاسگذارم که بر من این منت را نهاد و از ریاست قوه قضاییه حضرت آیت الله رئیسی تشکر می کنم که به این حقیر اعتماد کردند و باعث و بانی این شدند که توفیق دیدار شما بزرگواران و همنشینی مصاحبت با شما را داشته باشم.

وی درباره اهمیت کار رسانه ها و اطلاع رسانی اظهارداشت: حساسیت، سختی برای بسیاری از آحاد جامعه محرض و مسلم است و ما هم در دستگاه قضایی خیلی تلاش کردیم که به اثبات برسانیم سختی شغل قضاوت را و موفق نشدیم این را به کرسی اثبات برسانیم در جوامع حقوقی و قانون گذاری ما.

سخنگوی جدید قوه قضاییه افزود: قطعاً شغل رسانه ها جزء مشاغل سخت است و مردم تلاش ها و زحمات رسانه ها را در سیل اخیر در انعکاس اخبار ، نیروهای مسلح، سپاه، ارتش، بسسیج، ججامعه مذهبی و مواکب اربعین حضرت اباعبدالله الحسین، همه آنهایی که به امداد سیل زدگان شتافتند نقش اصحاب رسانه در انعکاس این همبستگی و پیوند عمیق ملت ایران نقش بی بدیل بود و من هم به نوبه خود هم به سختی کار شما گواهی می دهم و هم از تلاش شما در پوشش مناسب خبری این اتفاقات کمال تشکر را دارم.

وی افزود: به نوبه خودم از استاد بزرگ و عزیر خودم حضرتح جت الاسلام اژه ای معاون اول قوه قضاییه و سخنگوی سابق قوه که سالیان متمادی با درایت و تدبیر و به نحو احسن وظیفه سخنگویی قوه قضاییه را انجام دادند تشکر می کنم و آنچه که اتفاق افتاد بنا به درخواست شخص ایشان بود که محضر ریاست قوه قضاییه تقاضا کردند که ایشان را از مسئولیت سخنگویی معاف بدارند و ریاست قوه قضاییه هم ایشان را معاف کردند و کماکان به عنوان معاون اول قوه قضاییه توفیق حضور خواهند داشت.

وی بیان داشت: حضور بنده در جمع شما تقارنی با دهه پنجم انقلاب و آغاز چله دوم و اجرای بیانیه گام دوم انقلاب و هم آغاز مسئولیت جدید در قوه قضاییه و تغییر مدیریتی در عالی ترین سطح قوه و تقارن آن با ایام میلاد عدالت گستر جهان هستی پیدا کرد که اینها را به فال نیک می گیرم.

دکتر اسماعیلی افزود: ما در پایان سال ۹۷ و آغاز دهه پنجم انقلاب ششاهد تغییر مدیریتی در صدر قوه قضاییه بودیم و حضرت آملی لاریجانی بعد از ۱۰ سال خدمت در دستگاه قضا حسب الامر مقام معظم رهبری در تشخیص مصلحت نظام ، خدمت به نظام و انقلاب را ادامه بدهند و آیت الله رئیسی که از فرزندان دستگاه قضا و یک تجربه ممتد در دستگاه قضایی کشور و برخوردار از تجربه و تحصیلات عمیق حوزوی و دانشگاهی و آشنا به زوایای کار در قوه قضاییه بودند از ناحیه مقام معظم رهبری به این سمت منصوب شدند.

وی افزود: تقارن این انتصاب با چند انتصاب قبلی این بود که رئیس دستگاه قضا از دل مجموعه و از داخل مجموعه ایجاد شد و هم نشاط ایجاد کرد برای همکاران ما و هم نیازمند دوره شناخت نبودند و از آغازین روز ماموریت کار را در دستگاه قضا آغاز نمودند.

وی بیان کرد: ویژگی دیگر این بود که آیت الله رئیسی قبل از انتصاب برنامه پیشنهادی خود را خدمت مقام معظم رهبری تقدیم نمودند و این برنامه مورد توجه مقام معظم رهبری قرار گرفت. داشتن برنامه در مدیریت امروز مهمترین رکن برای موفقیت یک مدیر در سطوح عالی کشور است و این موضوع اثبات کرد که ریاست محترم قوه قضاییه با برنامه مسئولیت قوه قضاییه را عهده دار شدند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: برنامه ای که آیت الله رئیسی به مقام معظم تقدیم کردند از آن به نام سند تحول می توان نام برد که با دیدن افق آینده جامعه بایست در دستگاه قضایی تحولی را رقم بزنیم. محوری ترین بخش های برنامه تحول قضایی که بعضاً در فرمایشات ریاست قوه قضاییه در ملاقاتهای اخیر اشاره شده عبارتند از بیانیه گام دوم انقلاب، اعتمادسازی در بخش های مختلف جامعه و افزایش اعتماد عمومی، کاهش حجم زیاد پرونده های قضایی و اتخاذ تدبیر مناسب برای کاهش ورودی پرونده ها و در کنار آن رسیدگی به پرونده های مسن، کاهش جمعیت کیفری، سلامت، عزت و کرامت قاضی و دادگاه، برخورد قاطعانه با مفاسد درون سازمانی و برون سازمانی، احیای حقوق عامه و تکریم مراجعان و بخش هایی متنوع دیگری که انشاالله ریاست محترم قوه قضاییه به تناسب در فرمایشات خود از اجزای مختلف برنامه سند تحول رونمایی خواهند کرد و حقیر هم در جلساتی که در خدمت شما باشم در حد توضیحات مقدماتی جلسه مطالبی را عرض می کنم.

ارسال دیدگاه

نظر شما پس از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.