آخرین اخبار
کد خبر: 2360

تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷

تاکسی پرنده آئودی در راه است! / عکس

خبرنگار | آئودی یک مدل مینیاتوری(یک چهارم از مقیاس اصلی) از نمونه اولیه تاکسی پرنده خود موسوم به پاپ آپ (Pop.Up) را که با همکاری شرکت های ایرباس و ایتالدیساین تولید کرده در معرض دید عموم قرار داده است. حاضران با یک نمونه اولیه با ظاهری جذاب و جالب مواجه شدند که یک وسیله نقلیه دو نفره جمع […]

خبرنگارآئودی یک مدل مینیاتوری(یک چهارم از مقیاس اصلی) از نمونه اولیه تاکسی پرنده خود موسوم به پاپ آپ (Pop.Up) را که با همکاری شرکت های ایرباس و ایتالدیساین تولید کرده در معرض دید عموم قرار داده است. حاضران با یک نمونه اولیه با ظاهری جذاب و جالب مواجه شدند که یک وسیله نقلیه دو نفره جمع و جور بود.

تاکسی پرنده

 تاکسی پرنده آئودی

با توجه به تشدید ترافیک در شهرها و شلوغی خیابان ها، برخی شرکت های فناوری به تولید تاکسی ها و خودروهای پرنده روی آورده اند تا از این طریق بتوانند بر مشکل مذکور غلبه کنند.
خودروی پرنده آئودی نیز که ترکیبی از قابلیت های پهپادها و خودروهای برقی را با خود دارد Pop.Up Next نام دارد و البته ابعاد نمونه اولیه عرضه شده یک چهارم محصول نهایی است که زمان به بازار آمدن آن مشخص نیست.
نمونه مفهومی این خودرو اولین بار در سال ۲۰۱۷ در نمایشگاه خودروی ژنو عرضه شد و حالا نسخه تازه ای از آن در دسترس عموم قرار گرفته است. این تاکسی دارای دو صندلی برای نشستن است.

این طرح مفهومی در واقع شامل سه جزء جداگانه است. ابتدا یک موتور الکتریکی ۶۰ کیلوولتی(۸۰ اسب بخاری) است که به کابین حمل مسافر و به منظور تولید یک پهپاد-خودروی خودران و بدون آلایندگی متصل می‌شود و انرژی لازم برای حرکت این تاکسی پرنده را تامین می کند.

اما جزء سوم همان تاکسی خودرانی است که مسافران هنگام مواجهه با ترافیک سنگین می‌توانند دو قطعه بالا را فرابخوانند تا با اتصال خودرو با آنها، به پرواز درآیند و از ترافیک خلاص شوند.

قسمت پروازی این وسیله هنگام فراخوانی با اپلیکیشن مخصوص، از یک ایستگاه شارژ بلند می‌شود و خود را به خودرو رسانده و به آن متصل می‌شود.

تاکسی پرنده آئودی

باتری ۷۰ کیلووات ساعتی این تاکسی پرنده به آن امکان می دهد مسافتی حداکثر ۵۰ کیلومتری را طی کند. آئودی امیدوار است تاکسی یادشده ظرف ۷ تا ۱۰ سال آینده قابلیت استفاده عملیاتی پیدا کند.

دکتر برند مارتنز رییس “ایتال‌دیزاین” که شرکت آئودی است، می‌گوید: تاکسی‌های پرنده در راه هستند. ما در آئودی به آن معتقد هستیم. مردم بیشتری در حال نقل مکان به شهرها هستند و به لطف حمل و نقل خودران، افراد بیشتری با آسودگی جابه‌جا خواهند شد.

وی افزود: در آینده، افراد سالخورده، کودکان و افراد بدون گواهینامه خواهند توانست از تاکسی‌های رباتیک پرنده استفاده کنند.

تاکسی پرنده آئودی

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :1

  • ایرانی

    تاریخ : ۱۹ - آذر - ۱۳۹۷

    یه دونه برویم وارد کنیم نمونه سازی کنیم ازش وا لا و

ارسال دیدگاه

نظر شما پس از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.