آخرین اخبار
کد خبر: 1572

تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۷

فرزندان افراد بازنشسته به استخدام ادارات دولتی درمی‌آیند

خبرنگار | استخدام ادارات دولتی , خبری خوش برای فرزندان بازنشسته ها ، فرزندان افراد بازنشسته در ادارات دولتی استخدام می‌شوند. اخبار روز ایران و جهان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از راه‌اندازی سامانه ثبت مشخصات فرزندان افراد بازنشسته خبر داد و گفت: تا به امروز فرزندان دارای مدارک بالا ثبت‌نام کرده‌اند و قرار است این […]

خبرنگار | استخدام ادارات دولتی , خبری خوش برای فرزندان بازنشسته ها ، فرزندان افراد بازنشسته در ادارات دولتی استخدام می‌شوند.

استخدام ادارات دولتی

اخبار روز ایران و جهان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از راه‌اندازی سامانه ثبت مشخصات فرزندان افراد بازنشسته خبر داد و گفت: تا به امروز فرزندان دارای مدارک بالا ثبت‌نام کرده‌اند و قرار است این فرزندان جایگزین بازنشستگان در صندوق‌ها و واحدهای مربوطه شوند.
جمشید تقی‌زاده در اختتامیه جشنواره ورزشی بازنشستگان گفت: فراکسیون بازنشستگان در مجلس تشکیل شده و همچنین موضوع همسان‌سازی حقوق این افراد در دستور کار مجلس قرار گرفته و امیدواریم به نتیجه برسد.

استخدام ادارات دولتی

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه ثبت مشخصات فرزندان افراد بازنشسته گفت: در این سامانه ۲۵۰ نفر از فرزندان بازنشستگان دارای مدرک دکترا و ۸۰۰ نفر دارای مدرک فوق‌لیسانس بودند که قرار است این افراد را جایگزین بازنشستگان در صندوق‌ها و واحدهای مربوطه کنیم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: این موضوع با جدیت پیگیری می‌شود و باید این افراد مانند شاغلان از حداقل حقوق برخوردار باشند و سعی می‌کنیم از طریق لایحه‌ای به مجلس این موضوع را رسیدگی کنیم.
وی ادامه داد: در بحث افزایش امید به زندگی، ورزش و فعالیت فیزیکی بسیار مؤثر است به همین منظور جشنواره ورزشی را برگزار کردیم و برنامه‌ریزی‌هایی را برای راه‌اندازی فدراسیون ورزشی بازنشستگان داریم؛ این پیشنهاد به وزیر ورزش داده شده و امیدواریم تا سال آینده راه‌اندازی شود.
تقی‌زاده گفت: با راه‌اندازی فدراسیون ورزشی، مسابقات بازنشستگان منظم‌تر خواهد بود و حتی اعزام ملی و ارتقای مراحل بالاتر ورزشی را خواهیم داشت.
وی از راه‌اندازی دهکده سلامت خبر داد و گفت:‌ رایزنی با استانداران انجام شده است و در تهران ۴۰ هکتار و در هر استان ۲۰ هکتار پیش‌بینی شده است.
وی در مورد هزینه ایجاد دهکده‌های سلامت گفت: اعتبار آن دولتی نیست چرا که اعتقاد داریم مالیاتی که شرکت‌های وابسته به صندوق پرداخت می‌کنند را می‌توان در این بخش هزینه کرد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: جشنواره ورزشی در سال گذشته با حضور ۶ هزار بازنشسته آغاز شده و در نهایت ۴۵۵ نفر به مسابقات پایانی راه یافته‌اند و طی سه روز در ۵ رشته شنا، دارت، شطرنج، تنیس روی میز و تیراندازی با تفنگ بادی به رقابت می‌پردازند.
وی در پایان گفت: بر اساس آمار تا ۳۰ سال آینده یک سوم جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند و ما نیازمند توجه ویژه به ورزش آنها هستیم.
دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :1

  • نمتنم

    تاریخ : ۹ - آبان - ۱۳۹۷

    عالیییی

ارسال دیدگاه

نظر شما پس از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.