آخرین اخبار
کد خبر: 3963

تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۸

جشن میلاد امام رضا (ع) در مدینه منوره

مراسم جشن میلاد حضرت امام رضا (ع) در محل اسکان زائران ایرانی سرزمین وحی در مدینه النبی برگزارشد. خبرنگار | جشن میلاد امام رضا (ع) با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی‌فقیه و سرپرست حجاج ایرانی شب گذشته هم‌زمان با شب ولادت امام هشتم در هتل بدرالمدینه در جوار حرم نبوی (ص) […]

مراسم جشن میلاد حضرت امام رضا (ع) در محل اسکان زائران ایرانی سرزمین وحی در مدینه النبی برگزارشد.

جشن میلاد امام رضا

خبرنگار | جشن میلاد امام رضا (ع) با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی‌فقیه و سرپرست حجاج ایرانی شب گذشته هم‌زمان با شب ولادت امام هشتم در هتل بدرالمدینه در جوار حرم نبوی (ص) برگزار شد.

در این مراسم زائران بیت الله الحرام با قرائت صلوات خاصه امام رضا (ع)، این عید فرخنده را به یکدیگر تبریک گفتند و مداح اهل بیت حاج علی فراهانی در وصف امام هشتم (ع) به مدیحه سرایی پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین راشد یزدی سخنران این مراسم نیز با تبریک دهه کرامت در باره اصل نشاط در زندگی سخن گفت.

این عالم دینی و کارشناس برجسته مذهبی با تبیین شاخصه‌های زندگی سالم اسلامی و انسانی، اظهار داشت: تاسف برگذشته و ترس از آینده دو عاملی است که حالت روحی انسان را بی نتیجه و آینده وی را تاریک می‌سازد.

حجت الاسلام والمسلمین راشد یزدی با بیان اینکه هیچ سفری به اندازه حج بر روی انسان  تاثیر ندارد، تاکید کرد: ایجاد تحول در زائران یکی از نتایج سفر معنوی حج است و در بازگشت به ایران نزدیکان  و آشنایان حجاج باید این تغییر را حس کنند.

وی با بیان اینکه چهار علامت شادی و نشاط، فرهنگ سالم گفتگو، قلب رحیم و دست گشاده ازعلامات بهشتی هاست، معنای مصونیت الهی را با استناد به روایات از قول امام هشتم حضرت علی بن موسی الرضا(ع) برای حاضران بیان کرد.

بیش از ۱۱ هزار ایرانی تاکنون عازم مدینه منوره شده‌اند و سایر زائران خانه خدا نیز تا اواسط مردادماه وارد عربستان می‌شوند.

ارسال دیدگاه

نظر شما پس از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.