آخرین اخبار
کد خبر: 5030

تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۸

طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی اصلاح شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی را برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.     به گزارش سایت خبری خبرنگار نمایندگان مجلس در جلسه علنی عصر امروز طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی جهت تأمین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.     بیشتر بخوانید : متروی تهران میزبان ۱۳ هزار دوچرخه سوار […]

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی را برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.

 

نمایندگان طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی

 

به گزارش سایت خبری خبرنگار نمایندگان مجلس در جلسه علنی عصر امروز طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی جهت تأمین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.

 

 

بر اساس ماده واحده این طرح، دولت مکلف است از تاریخ تصویب این قانون حداکثر ظرف مدت سه سال با رعایت حکم بند «ج» ماده (۲۴) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۸/۷/۱۳۸۶ با اصلاحات و الحاقات بعدی، کارشناسان بیمه کشاورزی که حداقل شش سال زراعی مستمر و متوالی سابقه دارند و دارای کد کارگزاری فعال در سامانه صندوق بیمه کشاورزی تا زمان تصویب این قانون هستند را با لحاظ حداکثر معادل یک سوم کارمندان که به روش‌های بازنشستگی، بازخریدی، استعفا و سایر موارد از جهاد کشاورزی و ادارات تابعه، بانک کشاورزی و صندوق بیمه کشاورزی خارج می‌شوند، در سقف بودجه مصوب دستگاه‌های مذکور که استخدام برای آنها پیش‌بینی شده است با رعایت بند «ث» ماده (۷) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۴/۱۲/۱۳۹۵ با اولویت سابقه فعالیت و مدرک تحصیلی وزارت جهاد کشاورزی و ادارات تابعه، بانک کشاورزی و صندوق بیمه کشاورزی جذب و به کارگیری کند.

نمایندگان مجلس تبصره‌های این ماده واحده را اصلاح کردند که بر اساس تبصره ۱- منظور از کارشناس بیمه کشاورزی فردی است که دارای تحصیلات کارشناسی و بالاتر در یکی از رشته‌های کشاورزی نظیر زراعت، باغبانی، آبیاری، ماشین‌های کشاورزی، گیاه پزشکی، خاکشناسی، علوم دامی، دامپزشکی و منابع طبیعی می‌باشد و به عنوان ناظر مقیم ارزیاب، مدیرعامل و بیمه گر فعالیت دارد.

همچنین مطابق با تبصره ۲ کارشناسان بیمه کشاورزی با رعایت ماده (۴۶) قانون مدیریت خدمات کشوری و شرایط عمومی استخدام کشور تعیین تکلیف می‌شوند و برای به کارگیری اشخاصی که پس از قبولی در آزمون، مصاحبه، گزینش، جذب و به کار گرفته شده اند و دوره‌های آموزشی بدو یا ضمن خدمت را با موفقیت گذرانده اند، نیازی به آزمون مجدد نیست لیکن در صورت صلاحدید دستگاهی که در آن به کار گرفته می‌شوند برگزاری دوره آموزش بدو خدمت بلامانع است.

بر اساس تبصره ۳ این ماده واحده بار مالی ناشی از تصویب این قانون از محل پرداختی‌های دولت به بانک کشاورزی بابت کارمزد اجرای عملیات بیمه‌ای (به بانک و کارگزاران) و رعایت بند «ج» ماده (۲۴) قانون مدیریت خدمات کشوری تأمین می‌شود.

مطابق با تبصره ۴ آن کارشناسانی که حداقل سیزده سال سابقه فعالیت دارند در بانک کشاورزی و صندوق بیمه کشاورزی و افرادی که سابقه بین شش تا سیزده سال دارند در مجموعه وزارت جهاد کشاورزی و ادارات تابعه به کار گرفته می‌شوند. افرادی که از مجموعه بیمه کشاورزی به هر دلیلی منفک شده اند مشمول این قانون نمی‌باشند.ّ

همچنین بر اساس تبصره کلیه سوابق و فعالیت‌های مشمولان این قانون باید به تأیید بانک کشاورزی و صندوق بیمه کشاورزی برسد و به حداکثر سن شرایط عمومی استخدامی اضافه شود و کلیه سوابق بیمه تأمین اجتماعی مرتبط با فعالیت که پرداخت شده و یا می‌شود به سنوات خدمتی مستخدمان از نظر بازنشستگی اضافه شود و بر اساس تبصره ۶ سوابق کارشناسان بیمه بر اساس سال ورود به صندوق بیمه محاسبه می‌شود.

همچنین مطابق با تبصره ۷ سازمان تأمین اجتماعی موظف است، سوابق گذشته و معوق فعالیت کارشناسان بیمه که مورد تأیید بانک کشاورزی و صندوق بیمه است و حق بیمه آنها نیز توسط کارشناسان بیمه کشاورزی پرداخت می‌شود را بپذیرد.

ارسال دیدگاه

نظر شما پس از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.