آخرین اخبار
کد خبر: 1343

تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۷

طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در مجلس

خبرنگار | نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس از تهیه طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی محمود حجتی ، با بیش از ۵۰ امضا نمایندگان در مجلس خبر داد. یحیی کمالی‌پور نماینده مردم جیرفت و نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد، طرح استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی تا کنون به امضاء ۵۰ نفر […]

خبرنگار | نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس از تهیه طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی محمود حجتی ، با بیش از ۵۰ امضا نمایندگان در مجلس خبر داد.

استیضاح وزیر جهاد کشاورزی

یحیی کمالی‌پور نماینده مردم جیرفت و نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد، طرح استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی تا کنون به امضاء ۵۰ نفر از نمایندگان مجلس رسیده است.

این نماینده افزود: طی مدت اخیر ما منتظر بودیم تا آن اهداف از پیش تعیین شده در حوزه کشاورزی و نهادهای کشاورزی و همچنین اقلام مورد نیاز کشاورزان تأمین شود.

کمالی‌پور ادامه داد:با توجه به اینکه در حال حاضر در فصل کاشت هستیم متأسفانه راندمان تولید کشاورزی به حداقل رسیده و در حال حاضر کشاورزان که در حوزه تأمین ملزومات بخش کشاورزی دچار مشکل شده‌اند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس ادامه داد:‌ امروز یکی از نیازهای اساسی کشاورزان در بحث محصولات کشاورزی و ملزومات مرتبط با آن است اما متأسفانه وزارت جهاد کشاورزی هیچ برنامه مستقیمی برای کمک به بخش کشاورزی کشور ندارد.

وی بی‌سر و سامانی ناشی از سهل‌انگاری و عدم نگاه کارشناسی به مسائل در این حوزه را از جمله موارد اصلی کلید خوردن طرح استیضاح حجتی عنوان کرد و گفت:‌این موارد باعث شده که ما شاهد وفور تولیدات و خرابی آنها باشیم و در نتیجه شاهد کاهش این محصولات باشیم.

کمالی‌پور عدم تنظیم بازار در حوزه کشاورزی و سایر موارد مرتبط با ان را از جمله مواردی خواند که باعث شده کشاورزی کشور به نابودی کشیده شود.

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس بر همین اساس اضافه کرد: البته این تنها موردی از موارد استیضاح است در واقع طرح استیضاح در خصوص مسائل ملی که وزیر جهاد کشاورزی باید به آن عمل می‌کرده و نکرده در این طرح قید شده است و تا کنون ۵۰ نماینده آن را امضاء کرده‌اند و نمایندگانی که تا کنون پای این طرح را امضاء کرده‌اند با قاطعیت و مصمم عنوان کردند که به صورت جدی پای این موضوع می‌ایستیم و امضاء خود را پس نمی‌گیریم.

وی با اعلام اینکه در طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی ۴۰ محور به صورت ملی و کلان عنوان شده است، گفت: در اولین روز کاری مجلس پس از تعطیلات نمایندگان این طرح روند قانونی خود را طی می‌کند البته تا این لحظه ۵۰ امضاء برای طرح جمع‌آوری شده اما همچنان در حال افزایش است.

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 2

کل نظرات :2

  • امراله مهماندوست

    تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۳۹۷

    اینجانب از علاقه مندان احداث کانال سراسری برای کشتی رانی از دریای عمان یا خلیج فارس در جنوب کشور ایران تا دریاچه بزرگ خزر در شمال کشور ایران هستم. این پروژه خیلی بزرگی برای کشوربزرگ ایران است که بعد از حدود چهل سال مسئولین جمهوری اسلامی ایران به بزرگی این پروژه رشد نکرده اند و تا زمانی که مسئولین کشور ایران به جای شروع این کار بزرگ به فکرغارت کشور ایران باشند این طرح انجام نخواهد پذیرفت.

  • علی بخشی

    تاریخ : ۱۹ - آذر - ۱۳۹۷

    کود سوپر فسفات تریپل کمبود شدید است

ارسال دیدگاه

نظر شما پس از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.