آخرین اخبار
کد خبر: 4007

تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۸

نکوداشت «فردوس کاویانی» برگزار شد

آیین نکوداشت هنرمند پیشکسوت «فردوس کاویانی» با حضور هنرمندان در خانه سینما برگزار شد. خبرنگار | آیین نکوداشت فردوس کاویانی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون امروز  -چهارشنبه ۲۶ تیرماه- با حضور گسترده هنرمندان در خانه سینما برگزار شد. بنا بر این گزارش، در این مراسم علیرضا خمسه، سیروس ابراهیم‌زاده، فاطمه معتمدآریا، منوچهر شاهسواری، فرزاد حسنی، […]

آیین نکوداشت هنرمند پیشکسوت «فردوس کاویانی» با حضور هنرمندان در خانه سینما برگزار شد.

فردوس کاویانی

خبرنگار | آیین نکوداشت فردوس کاویانی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون امروز  -چهارشنبه ۲۶ تیرماه- با حضور گسترده هنرمندان در خانه سینما برگزار شد.

بنا بر این گزارش، در این مراسم علیرضا خمسه، سیروس ابراهیم‌زاده، فاطمه معتمدآریا، منوچهر شاهسواری، فرزاد حسنی، اسدالله یکتا و … حضور داشتند.

در این مراسم خمسه به بیان خاطراتی از دوران همکاری با کاویانی پرداخت.

فردوس کاویانی (زاده ۳ مهر ۱۳۲۰، کرمان) بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون است.

وی در رشته شیمی در برلین تحصیل می‌کرد که آن را نیمه کاره رها کرد، بازی در تئاتر را از سال ۱۳۴۰ آغاز کرد و بازی در سینما را از سال ۱۳۵۱ با فیلم «تجاوز» به کارگردانی «حمید مصداقی» شروع کرد. از معروفترین فیلم‌های او می‌توان به شهر قصه، اجاره‌نشین‌ها، بانو، میکس، سگ‌کشی و سریال‌های همسران و آژانس دوستی اشاره کرد.

او آخرین اثر هنری اش را در سال ۱۳۹۳ اجرا کرد. کاویانی پس از مدتی مدید دوری از محافل هنری، در جشن بازیگران تئاتر در ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ با چهره ای که نشانگر وجود بیماری در جسم او بود حضور یافت. وی در این مراسم با گام‌هایی آرام روی صحنه آمد و در شرایطی که سخن گفتن برایش سخت به نظر می‌رسید فقط گفت: «امروز خیلی خوشحالم».

ارسال دیدگاه

نظر شما پس از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.