آخرین اخبار
کد خبر: 5035

تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۸

مخالفت مجلس با حذف تعطیلی هشتم ربیع الاول

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حذف بند ح ماده ۳۷ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر تعطیلی هشتم ربیع الاول -آغاز امامت امام زمان(عج) – مخالفت کردند.     به گزارش سایت خبری خبرنگار نمایندگان در جلسه علنی امروز- سه شنبه – مجلس شورای اسلامی با ۱۱۷ رای موافق، ۶۲ رای مخالف و ۹ رای […]

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حذف بند ح ماده ۳۷ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر تعطیلی هشتم ربیع الاول -آغاز امامت امام زمان(عج) – مخالفت کردند.

 

مجلس با حذف تعطیلی هشتم ربیع الاول

 

به گزارش سایت خبری خبرنگار نمایندگان در جلسه علنی امروز- سه شنبه – مجلس شورای اسلامی با ۱۱۷ رای موافق، ۶۲ رای مخالف و ۹ رای ممتنع از مجموع ۲۲۸ نماینده حاضر با طرح یک فوریتی اصلاح تعطیلات رسمی مبنی بر خذف بند(ح) ماده ۳۷ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور- هشتم ربیع الاول- مخالفت کردند.

 

 

مطهری در موافقت با این طرح گفت: تعطیلی روز هشتم ربیع الاول مصادف با شهادت امام حسن عسکری (ع) و آغاز امامت امام زمان  در مجلس نهم تصویب شد، اما شورای نگهبان آن را رد کرد، در مجلس دهم این موضوع در برنامه ششم توسعه گنجانده شد و نمایندگان به آن رای دادند، نمایندگان شورای نگهبان را قانع کردند و این بند تصویب شد.

وی افزود: در صورت تعطیل نبودن این روز، بهتر می توان بزرگداشت این مناسبت را به جا آورد؛ فلسفه تعطیلی این مناسبت بزرگداشت است، از طرفی این تطیلی بار مالی و اتقاصدی برای کشور دارد و آسیب های اقتصادی به کشور وارد می کند.

ارسال دیدگاه

نظر شما پس از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد.